CHP kötü çuvalladı… Jakuzi palavrası… Seçim zaferi gereksiz polemiğe boğuldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kampanya direktörü Necati Özkan, çıktığı Medyascope yayınında, Sancaktepe Belediyesi’nde seçimi CHP’li Alper Yeğin’e kaybeden AKP’li Şeyma Döğücü’nün başkanlık katına jakuzi yaptırdığını iddia etti.

Döğücü’yse iddiaları reddedip başkanlık katından canlı yayın açarak iddianın kanıtlanmasını istedi. Döğücü sosyal medya hesabından şu sözlerle bir açıklama yayınladı:

“Bir anneye, bir kadına iftira atmanın bedelini hem hukuk önünde hem de milletin vicdanında yargılanarak vereceksiniz. Ayrıca mevcut başkana sesleniyorum; jakuzi olduğunu iddia edenlere karşı hemen şimdi başkanlık makamından canlı yayın açarak bu mevzuyu temizlemenizi vicdan ve haysiyetinize havale ediyorum. Hodri meydan.”

Özkan daha sonra X hesabından bahsettiği yapının ‘jakuzi’ değil ‘banyo teşkilatı’ olduğunu söyledi.

Özkan, başkanlık katında aynı zamanda ‘iç içe geçen makam odaları’, ‘dinlenme odaları’, ‘başkana özel tam teşekküllü mutfak‘ ve ‘yemek odaları’ olduğunu da söyledi. Özkan, Döğücü’yü de etiketlediği paylaşımında şunu yazdı:

“Sancaktepe Belediye binasının başkanlık katında benim gördüğüm, kamu bütçesiyle yapılmış olan harcamanın vicdansızlığıdır hanımefendi. Buradaki asıl konu, milletin evlatları sarsıcı ekonomik krizde büyük ızdıraplar içinde hayata tutunmaya çalışırken, bir ilçe belediye başkanının binlerce metrekarelik bir makam katını kendisine nasıl hak görebildiğidir. İç içe geçen makam odaları, dinlenme odaları, başkana özel tam teşekküllü mutfak, yemek odaları ve benim ‘jakuzi’ diye tarif ettiğim kocaman banyo teşkilatı… Bir kelime üstünden tepineceğinize, bu akıl almaz israfı nasıl yapabildiğinizi söyleyin hele…
Peki, görevden ayrılırken milletin parasıyla alınmış başkanlık katındaki onca eşyayı kişisel malınız gibi nasıl götürebildiniz ve koskoca katı bomboş bırakabildiniz? Kamunun mallarını kamuya geri gönderecek misiniz?”

Sancaktepe’nin yeni belediye başkanı CHP’li Alper Yeğin de Şeyma Döğücü’nün paylaşımını alıntılayarak şunları yazdı:

“Sayın Şeyma Döğücü döneminde başkanlık katında her hangi bir tadilat işlemi yapılmamıştır. Önceki belediye başkanı lüks bir banyo ve belediye başkanının ihtiyacı olmayacak şekilde bir kat tasarlamıştır. Jakuzi meselesinin çok değersiz kalacağı lüks ve batırılan bir belediye hikayesini yakın zamanda sizlerle paylaşacağım.”

TEPKİLER YAĞDI

Özkan’ın başta jakuzi iddiasında bulunması ve bu iddiasını kanıtlamadan X hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ” ‘jakuzi’ değil ‘banyo teşkilatı’ olduğunu” söylemesi sosyal medyada tepkilere yol açtı. O tepkilerden bazıları…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x